K3 Engineering Solutions

Rysowanie postaci humanoidalnych, zwierząt i pozostałych obiektów na potrzeby własnej produkcji odbywa się w intuicyjnym w obsłudze edytorze Stick Figure Builder. Figury tworzymy w oparciu o narysowane linie i okręgi, które zawierają w sobie tak zwane uchwyty (wyglądem przypominają kropki). Wspomniane uchwyty (inaczej węzły) odpowiedzialne są za nadawanie ruchu postaciom i obiektom w filmie. Animacja powstaje z sekwencji klatek jedna po drugiej, które należy ręcznie przygotowujemy.

Popularne programy

Animator korzysta z wektorowych figur (obiektów), które są wyposażone w uchwyty (węzły) i które można zarówno zaimportować, jak i utworzyć we wbudowanym edytorze figur. Autor dla uproszczenia procesu tworzenia animacji w Pivot Animator zastosował skróty klawiaturowe, które są bardzo proste do zapamiętania. Pełny wykaz wszystkich skrótów klawiaturowych znajdziemy w oficjalnej dokumentacji programu. Utworzony w edytorze figur patyczkowych obiekt będzie można w każdej chwili nanieść na dowolną klatę animacji 2D. Każdy obiekt dodany w projekcie można powielać, obracać oraz wyśrodkować.

Pivot Animator – Prosta obsługa programu

Cały proces tworzenia animacji opiera się na rysowaniu patyczkowych postaci i kadrowanie ich w formie animacji. W programie znajdziemy bibliotekę gotowych modeli, które pomogą nam przyśpieszyć proces tworzenia filmu animowanego. Społeczność twórców pivotowych animacji ma swoje początki w sierpniu 2004, gdy twórca programu założył na MSN Groups grupę o nazwie Pivot Animation, która działała przez miesiąc[4][5]. Pół roku później reaktywowano grupę z MSN, gdzie Peter Bone udostępnił do testów Pivota 3.1 beta. Wskutek tego w lecie 2007 Ken (znany też jako stykzman) zaczął rozwijać program Stykz, który był ulepszoną kopią Pivota. Opierająca się w dużej mierze o fanów Pivota społeczność zgromadzona wokół nowego programu rosła, a w roku 2010 została włączona do DarkDemona.

Pierwsza wersja[edytuj edytuj kod]

Pivot Animator (wcześniej znany jako Pivot Stickfigure Animator) to darmowy program do tworzenia animacji 2D, w oparciu o tak zwanych “patyczkowych ludzików” (ang. stick-man). Aplikacja pozwala na szybkie przygotowanie prostych animacji nawet mniej doświadczonym osobom. Tworzenie filmu animowanego ogranicza się do rysowania figur z kilku kresek oraz późniejsze modyfikowanie jej na kolejnych kadrach animacji.

Pivot Stickfigure 2.2.5 – stwórz własne animacje

Pomysł na stworzenie Pivota ma swoje początki w roku 2003, kiedy twórca programu – Peter Bone – postanowił usprawnić nużący proces rysowania animacji komputerowych klatka po klatce[1]. Największą wadą pierwszej wersji był fakt, iż można było korzystać tylko z jednej, standardowej figury. Pivot Animator oferuje możliwość rysowania kolejnych modeli postaci, zwierząt czy innych przedmiotów, a także pozwala na importowanie figur oraz teł, które dodamy do animacji.

  1. Tworzenie od podstaw patyczkowatych animacji nie wymaga posiadania od użytkowników specjalistycznej wiedzy.
  2. Aplikacja pozwala na szybkie przygotowanie prostych animacji nawet mniej doświadczonym osobom.
  3. Podstawową koncepcją jest to, że obiekty można łatwo przesuwać i pozycjonować, przeciągając uchwyty.
  4. To sprawia, że Pivot jest bardzo łatwy w użyciu i daje animatorowi pełną kontrolę nad ruchem figury.

Program jest intuicyjny w obsłudze i nie posiada funkcji tweeningu, zatem animacja powstaje z sekwencji klatek, które autor tworzy jedna po drugiej. Pivot Animator to popularny program do tworzenia animacji dwuwymiarowych. Jak wskazuje nazwa umożliwia tworzenie Pavel Svantsev jest jednym z Forex trend PR handlowców prostych animacji przy użyciu stick-man (patyczkowych postaci). Pivot Animator to bardzo popularny program do tworzenia animacji 2D w formacie AVI i GIF. Będąca do pobrania po polsku aplikacja pozwala kreować dwuwymiarowe animacje metodą patyczkowych ludzików.

Podobne programy

W górnej części okna znajdziemy oś czasu oraz funkcje odpowiedzialne za kontrolę klatek i liczbę powtórzeń. Po lewej stronie znajdziemy niezbędne narzędzia do kontrolowania zachowania się patyczkowatych obiektów 2D wraz z możliwością przypisania koloru i ustawienia stopnia przezroczystości. Znajdziemy tu także przyciski do uruchamiania i zatrzymywania animacji oraz importowania tła i figur. W środkowej części okna Pivot Animator jest wyświetlany podgląd figur wraz z tak zwanymi uchwytami z poszczególnych klatek animacji na osi czasu. Pivot Animator (dawniej Pivot Stickfigure Animator) – prosty program graficzny do tworzenia animacji 2D tzw.

Cały proces wydaje się na trudny i zarazem żmudny, lecz po spędzeniu kilku minut z programem Pivot Animator wszystko staje się bardzo proste. Pivot Animator został wyposażony w bardzo Dziki West In Action: Ftx\’s Fall From Grace prosty w obsłudze interfejs użytkownika, który na dodatek jest po polsku. Tworzenie od podstaw patyczkowatych animacji nie wymaga posiadania od użytkowników specjalistycznej wiedzy.

Animacja składa się z kluczowych klatek dodanych do osi czasu, które są wyświetlane u góry ekranu. Ramki mogą być automatycznie tworzone między kluczowymi Umarkets Opinie: Cała prawda o działalności brokera ramkami, aby przyspieszyć proces. To sprawia, że Pivot jest bardzo łatwy w użyciu i daje animatorowi pełną kontrolę nad ruchem figury.

Pivot Animator jest w stanie tchnąć życie w każdą formę, dając nam tym samym frajdę przy tworzeniu animacji 2D, niczym gra. Twórca programu rozważa dodanie funkcji zakrzywiania segmentów figur w Pivot 5[2]. Początkowo w założeniu autora Pivot miał być bardzo prostym programem do tworzenia animacji patyczkowych ludzików. Łatwość obsługi przyciągnęła wielu twórców, którzy wykroczyli poza animację samych stickmanów. Doświadczony i uzbrojony w cierpliwość animator jest w stanie stworzyć animację zawierającą spektakularne efekty specjalne, iluzję 3D, liczne cząsteczki oraz szczegółowe elementy otoczenia i postacie.

Bone powrócił do prac nad Pivotem i zapowiedział wydanie czwartej wersji. Bone założył wówczas oficjalną stronę internetową, oficjalną stronę na Facebooku, a także stał się bardzo aktywny na YouTube i w sieciach społecznościowych, co pozytywnie wpłynęło na popularność Pivota. W wersji 2.2 usunięto limit korzystania z tylko jednego stickmana oraz wprowadzono edytor figur, który pozwalał każdemu twórcy projektować własne figury i zapisywać je w formacie STK. Pojawiła się w niej również możliwość załadowania do animacji tła w formacie JPEG. W wersjach 2.2.6 i 2.2.7 skupiono się tylko na poprawieniu błędów. Podstawową koncepcją jest to, że obiekty można łatwo przesuwać i pozycjonować, przeciągając uchwyty.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*