Shopee niespodziewanie kończy działalność w Polsce Allegro pozbyło się poważnej konkurencji – K3 Engineering Solutions

Shopee niespodziewanie kończy działalność w Polsce Allegro pozbyło się poważnej konkurencji

Dodał, że Shopee włączyło też w Polsce program afiliacyjny dla sprzedawców, którzy reklamują swoje produkty w internecie. Jeśli dzięki ich reklamie produkt zostanie kupiony, to Shopee zwraca do 100 proc. Z drugiej strony Michał Tykarski, dyrektor działu rozwoju biznesowego Shopee w Polsce, jeszcze pod koniec grudnia udzielił Polskiej Agencji Prasowej obszernych wypowiedzi, mówił m.in. O planach platformy w nadchodzącym roku.

Koniec Shopee Polska

Platforma, która debiutowała w Pkuolsce we wrześniu 2021 roku, poinformowała o zakończeniu działalności w naszym kraju. Jak przekazano w krótkim komunikacie na platformie, wszystkie dotychczasowe zamówienia zostaną zrealizowane. Obsługa i wsparcie będą też dostępne dla użytkowników, którzy złożyli zamówienia. Shopee https://www.forexbrokerslist.site/ wskazało także sposób kontaktu w razie pytań oraz podziękowało użytkownikom, że byli z nimi. Warto przy tym podkreślić, że w Polsce Shopee pod kątem odwiedzin strony internetowej i aplikacji osiągnęło wysoką pozycję. Niekwestionowanym liderem pozostaje Allegro z ponad 21 mln osób odwiedzających stronę i aplikację.

Shopee zwija się z Polski. To koniec platformy w naszym kraju

Zamknęła tam marketplace, ale też zaprzestała dystrybucji gry “Free Fire”, która stanowiła znaczną część jej przychodów. W połowie sierpnia Shopee zaangażowało piosenkarza i aktora Sławomira w roli ambasadora marki. W kampanii reklamującej 9.9 Dzień Super Zakupów. Senoraj – dochód z emisji pieniędzy Współpracę ze Sławomirem zakończono w listopadzie. Prezes Shopee Chris Feng przekazał mailowo pracownikom, że firma chce się skupić na rozwoju w Azji, Ameryce Południowej i Środkowej, gdzie widzi większe perspektywy wzrostu i ma mocniejszą pozycję.

Biedronka przyspiesza. Więcej nowych sklepów, by wykorzystać wzrost siły…

Wszystkie osoby dotknięte zmianami będą objęte wsparciem ze strony firmy – podkreśliła w oświadczeniu firmy przesłanym Wirtualnemedia.pl. Shopee to platforma sprzedażowa, na której można kupić przedmioty z kilkudziesięciu kategorii. Ubrania, elektronikę, kosmetyki, artykuły biurowe i wiele innych. Shopee było obecne w Polsce od jesieni 2021 r. Kiedy platforma zaczynała działalność w naszym kraju, niektórzy wróżyli, że może ona zagrozić platformom Allegro i AliExpress.

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Shopee ogłosiło, że z dnia na dzień kończy działalność wPolsce. To kolejny kraj w Europie, z którego popularna platforma do handlue-commerce wycofuje się w ostatnim czasie. Na doniesienia Należy Korzystać Z Oprogramowania Dla Handlu Dziennego reagują giełdowe notowaniaAllegro, które są już najwyżej od kwietnia 2022 r. Wcześniejsze zakupy zostaną zrealizowane standardowo. Działać ma także wciąż obsługa użytkowników.

Shopee to platforma singapurskiej firmy Sea Shopee, która ruszyła na podbój europejskiego rynku, zaczynając właśnie od Polski. Mają tutaj dużą konkurencję w postaci Allegro, AliExpress i Allegro, zatem tak mocny marketing był konieczny, by wbić się w świadomość klientów. Shopee.pl, czyli polska wersja platformy z Singapuru działa od ok. września 2021 r. Wyraźnie irytowała nas swoimi reklamami, szczególnie przeróbką “Baby Shark”, by w ostatnich miesiącach nieco przycichnąć. Okazuje się teraz, że powodem były plany zamknięcia.

Tylko do 13 stycznia działać będzie polska platforma Shopee.pl. Niespodziewana informacja pojawiła się w czwartek 12 stycznia 2023 r. Teraz, po około półtora roku działania zdecydowała się opuścić Polski rynek. Shopee zakończy swoją działalność tutaj już w najbliższy piątek, czyli jutro.

  1. Koszty sprzedażnych uzyskania przychodów zwiększyły się o 14,8 proc.
  2. Mają tutaj dużą konkurencję w postaci Allegro, AliExpress i Allegro, zatem tak mocny marketing był konieczny, by wbić się w świadomość klientów.
  3. W ubiegłym roku Shopee zakończyłodziałalność we Francji i Hiszpanii, a Polska pozostawała jego ostatnim europejskim rynkiem.

Od początku firma komunikowała, że podstawą działania platformy jest udzielenie kupującemu gwarancji bezpiecznych zakupów. Ta “gwarancja Shopee” polegała na tym, że firma przekazuje sprzedawcy pieniądze za przesłany towar dopiero po potwierdzeniu odbioru zamówienia przez kupującego. Jeśli klient nie otrzyma produktu, Shopee zwróci mu pieniądze. Za to pion rozrywki cyfrowej Sea (koncern poprzez spółkę zależną Garena produkuje i tworzy gry wideo, jego największym hitem jest „Free Fire”) zanotował spadek kwartalnych wpływów o 18,8 proc. W polskim biurze platformy było zatrudnionych ponad 200 osób. Od sierpnia firma wynajmowała biuro w wieżowcu w centrum biznesowym Warszawy.

Te kampanie były zrobione porządnie pod kątem warsztatu, choć faktycznie komunikacja była nieco zbyt azjatycka, co w dłuższym okresie mogło nieco obciążać markę – uważa Sosnowski. – Z drugiej strony ta azjatycka komunikacja – infantylna muzyka, układy choreograficzne, jaskrawość – przysporzyła Shopee również rozgłosu. Z danych cennikowych Kantar, które nie uwzględniają rabatów, wynika, że Shopee najwięcej przeznaczył na reklamy w radiu (83,2 mln zł). Podczas działania platformy w Polsce zrealizowano na niej różne akcje i kampanie, m.in. Ta ostatnia miała trwać od 9 do 15 stycznia 2023 roku.

Mimo to przedstawiciele sklepu zapowiadali, że w tym roku planują dużą promocję markowych produktów w “Strefie Marek Shopee” oraz opowiadali o rozszerzeniu współpracy ze znanymi dystrybutorami. Według singapurskiego kanału telewizyjnego CNA, we wrześniu 2022 r. Dokonano redukcji personelu, co spowodowało, że zakończono działalność związaną z transmisją na żywo i projekty w dziale rozwoju. Shopee rozpoczęło działalność w Polsce w 2021 roku.

Ostatnia akcja z tego cyklu odbyła się jeszcze w grudniu ub. Roku – „12.12 Świąteczne Mega Okazje”. Wydatki Shopee – według danych Kantar – na reklamę w telewizji wyniosły 56 mln zł, w kinach – 2 mln zł, a na nośnikach reklamy zewnętrznej – 143 tys. Shopee to globalna platforma e-commerce, która łączy kupujących, marki oraz sprzedawców, umożliwiając wszystkim kupowanie i sprzedawanie w dowolnym miejscu i czasie. Shopee oferuje łatwe, bezpieczne i angażujące doświadczenia zakupowe, z których codziennie korzystają miliony ludzi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*